Počet položek: 0 0,- Kč
ZAHRADNÍ CENTRUM BEROUN
POTŘEBY PRO ZAHRÁDKÁŘE, CHOVATELE A PĚSTITELE

Choroby révy

Plíseň révy

Plíseň révy vinné

Na listech vznikají žlutavé skvrny. Na spodní straně jsou tyto skvrny pokryty bělavým povlakem houby. Poškozené bobule se deformují a zbarvují do šedozelena. K infekci je nutné ovlhčení listů a proto k infekci dochází za teplého vlhkého počasí.

Ošetření se provádí jedním postřikem před květem např. Dithane, Merpan nebo Polyram a dvěma postřiky po odkvětu Acrobat, Ridomil, Kuprikol, Champion.

 

Padlí révy

 

Padlí révy vinné

Na listech, letorostech a hroznech se tvoří bělavé povlaky. Poškozená pletiva odumírají, mladé hrozny zasychají, praskají a dochází k jejich vyhřeznutí. Houba přezimuje ve formě podhoubí většinou v pupenech. Rozvoj nastává při střídavé vzdušné vlhkosti, při teplotách 24 - 30 C.

Ošetření: První postřik se provádí před květem, po odkvětu se provádí ošetření v závislosti na podmínkách šíření choroby, až do fáze zaměkání bobulí. Lze použít přípravky např.Discus, Kumulus, Zato.

 

Vlnovník révový

 

Vlnovník  révový

Vypouklé puchýřky na listech, ve spodní části jsou bělavé. Toto způsobuje roztoč vlnovník révový. V některých oblastech je toto poškození nazýváno plstnatostí révy.

Ošetření se provádí  v době výskytu přípravkem Kumulus.


Stejným postřikem lze bojovat i s hálčivcem révovým, který způsobuje tzv. kadeřavost révy.

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.zcberoun.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.zcberoun.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace