Počet položek: 0 0,- Kč
ZAHRADNÍ CENTRUM BEROUN
POTŘEBY PRO ZAHRÁDKÁŘE, CHOVATELE A PĚSTITELE

Poradna škůdci

MšiceMšice na zelenině, květinách, stromech

Mšice jsou drobný savý hmyz, který škodí prakticky na všech rostlinách. Škodí nejen svým sáním, ale do poškozených tkání se snáze dostávají různé choroby. Kromě toho znečísťují rostliny vylučovanou medovicí. Mšic je velké množství druhů.

Ochrana: Mšice je nutno likvidovat  při prvním výskytu. Lze použít insekticidy Mospilan, Decis, Karate, Fast, Reldan a mnoho dalších.

 

Molice skleníková

Molice jsou drobné bílé mušky ( 1 - 1,5 mm). Poškozují prakticky všechny druhy zeleniny a květin.

Existuje více druhů molice skleníková, bavlníková, vlašťovičníková.

Celý vývojový cyklus probíhá na spodní straně listů. Ochrana proti molicím není snadná, protože některé populace jsou již velmi odolné proti insekticidům. Částečného omezení výskytu lze dosáhnout pomocí žlutých lepových desek. K úplnému vyhubení je nutné aplikovat postřik insekticidními přípravky např. Mospilan, Chess, Plenum. Ve většině případů je nutné postřik provést opakovaně.

Molice

 

 

Svilušky na zelenině a okrasných rostlinách.

Svilušky jsou drobní roztoči, kteří žijí na spodních stranách listů, kde vytvářejí drobné pavučinky. 

Svilušky poznáte podle toho, že listy postupně žloutnou, avšak cévní pletiva listů zůstávají zelená. Pouhým okem jsou téměř neviditelné. Při velkém napadení vytvářejí na listech drobné pavučinky. S ochranou je třeba začít hned při prvním výskytu. Nejvíce ohroženy jsou rostliny ve skleníku ( okurky, papriky) a pokojové rostliny. K ochraně lze použít přípravek Vertimec. Mohou se však vyskytnout i na dřevinách, kde lze aplikovat přípravek Nissorun.

 

Sviluška na listu okurky

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.zcberoun.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.zcberoun.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace