Počet položek: 0 0,- Kč
ZAHRADNÍ CENTRUM BEROUN
POTŘEBY PRO ZAHRÁDKÁŘE, CHOVATELE A PĚSTITELE

Výroba svícnu z chvojí

Jak vyrobit svícen z živého chvojí.

Existuje mnoho způsobů jak si doma vyrobit svícen.

1. Nejjednodušší způsob je výroba do předem zakoupeného plastového stojánku.

Nastříhejte si chvojí ( my používáme jedlové protože neopadává jako smrk). Postupně od spodní části stojánku zapichujeme větvičky kolem dokola, tak aby se uprostřed byly uprostřed kousek přes sebe. Když naplníme spodní řadu postupujeme stejným způsobem vzhůru, až do naplnění celého stojánku. Na každé patro dáváme vždy o něco kratší větvičky. Do horní řady můžeme dát větvičku buxusu nebo nějaké konifery. Do takto připraveného základu umístíme svíčku a postupně pomocí tavné pistole nalepujeme dekorace podle vlastního uvážení. Můžeme použít různé části sušených rostlin, jmelí, stuhu a spoustu dalších věcí.

Svícen

 

2. Dalším způsobem je výroba svícnu na dřevěnou podložku.

Přichystáme si nějakou latˇku nebo slabší prkénko o přibližných rozměrech 6 x 25 cm. Do středu umístíme hřebík na nasazení svíčky. Nachystáme si větvičky a vázací aranžovací drát. Drát připevníme na jeden okraj prkénka a vezmeme větvičky nejlépe ze špiček větví, které přesuneme 10 až 15 cm přes úzký okraj podložky. Postupně přidáváme další větvičky tak, aby se překrývaly a vždy obtočíme drátem. Dbáme na to, aby jsme zakryli podložku i po dlouhých stranách. Takto postupujeme až za polovinu podložky.Potom si přejedeme s drátem na druhý konec podložky a uděláme to samé jako když jsme začínali. Dbáme na to aby oba konce svícnu byli stejně dlouhé. Pak dokončíme omotání celého podkladu a na spodku zajistíme drát. Na hřebík umístíme svíčku a dozdobíme jako u předešlého svícnu.

Svícen.

 

3. Další druh svícnu si můžeme vyrobit pomocí slaměného kroužku.

Opět si připravíme vázací drát a větvičky. Horší větvičky použijeme na omotání spodku kroužku.

Po omotání spodku obalíme chvojím i horní část věnce. Potom si vybereme pěkné větvičky nejlépe z konců větví, seřízneme je do špičky. Pomocí špičatého předmětu ( špička,jehlice, šroubovák..), který zapíchneme shora do věnce na méně povedené straně zastrčíme seříznutou větvičku. Tak postupujeme po obvodu asi do 1/3 kroužku. Potom si vezmete svíčky do kterých zapíchnete silnější drát, nebo použijete bodce na svíčky. Svíčky umístíte do korpusu a věnec dozdobíte jako v předešlých případech.

Svícen ze slaměnného korpusu

Existuje mnoho dalších způsobů jak vyrobit doma svícen a vše záleží jen na Vaší zručnosti, fantazii a materiálu jaký máte po ruce.

Svícny můžeme použít jako dekoraci doma nebo na vánoční výzdobu hrobů.

Mějte na paměti že jsou svícny vyrobeny z hořlavého

materiálu a proto by neměli hořet bez dozoru.

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.zcberoun.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.zcberoun.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace