Počet položek: 0 0,- Kč
ZAHRADNÍ CENTRUM BEROUN
POTŘEBY PRO ZAHRÁDKÁŘE, CHOVATELE A PĚSTITELE

Výsev semen paprik

Výsev semen paprik

Semena paprik můžeme pro vysazování do skleníků začít vysévat od poloviny ledna (každý by si měl vyzkoušet jak dlouhou dobu potřebuje k předpěstování sadby). Pro výsev do volné půdy můžeme vysévat koncem února.

Semena paprik potřebují pro klíčení teplotu kolem 25°C, proto je nutné umístit vysetá semena nejlépe k topení. Musíme však dbát na to, aby nám semena nevysychala. Je dobré semena praidelně rosit. Při rosení můžete přidávat do rozprašovače přípravky, které stimulují klíčení ( Lignohumát,, Stimulátor růstu ROSTETO a pod.).

Semena vyséváme buď do Agroperlitu nebo do výsevních substrátů.

Výsev do Agroperlitu

Naplníme květináč nebo výsevní misku Agroperlitem, důkladně zalijeme ( perlit musí být stále vlhký) a na povrch rozložíme semena paprik. Poté zakryjeme semena kouskem savého papíru nebo netkanou textilií. Po zakrytí postříkáme rozprašovačem povrch papíru, který musí být udržován vlhký. Hlídáme až semena začnou klíčit a poté papír odstraníme. Když mají mladé rostlinky 2 listy přesázíme je do výsevního substrátu do sponu cca 5 x 5 cm. Přesázené rostliny už nepotřebují tak vysokou teplotu, stačí 20-22°C. Po týdnu můžeme začít přihnojovat startovacím hnojivem.

paprika

Výsev do výsevního substrátu

Výsevních substrátů je na našem trhu celá řada. Některé obsahují i mykorhizní houbu, která chrání klíčící rostliny před napadením. ( Supresivní výsevní substrát).

Výsevní substrát dáme do výsevní misky a zalijeme. Na povrch vysejeme semena a mírně je zasypeme slabou vrstvou substrátu. poté opatrně zalijeme, nejlépe rozprašovačem, aby nám semena nesplavala. Je dobré výsev zakrýt folií, aby byla udržována stálá vlhkost. Musíme však hlídat aby semena nebyly příliš přemokřelé a nevznikla na nich plíseň.

 Lze použít také přípravek PREVICUR proti padání klíčících rostlin.

Když mají rostlinky 2 lístky přepikýrujeme je  na vzdálenost cca 5 x 5cm. Je dobré mladé rostliny hned po prvním při prvním přesazením nedávat samostatně, ale nasázet je do truhlíku ( lépe rostou). Po týdnu začneme přihnojovat startovacím hnojivem. Můžeme také použít Stimulátor růstu nebo Lignohumát. Tyto prostředky mají velmi dobrý vliv na růst a vitalitu rostlin. Mladé sazenice je dobré několikrát přesadit, čímžse posílí kořenový systém a sazenice budou vitálnější.

 paprika

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.zcberoun.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.zcberoun.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace